Život v přítomnosti

V minulosti každého z nás jsou různé věci, které jsme udělali, nebo které se nám staly. Stále se za nimi otáčíme, neustále si je promítáme a tak si jimi ovlivňujeme svou přítomnost a vlastně i budoucnost.

Naši minulost nezměníme, ten čas je navždy pryč. Pokud jsme v minulosti udělali nějakou chybu, můžeme se z ní ale poučit. Ideální by bylo, kdybychom se uměli učit z chyb ostatních, ale to někdy lehké není. Chyby v životě dělá každý, já jich dělám také poměrně hodně. To, co se učím, je své chyby přijmout a vzít si z nich ponaučení. Ale upřímně ne vždy se mi to podaří. Teď momentálně prožívám hodně těžké období, ale i přes tu bolest, kterou v sobě mám, jsem vděčná za každý nový den a v rámci svých možností se z něj těším.

Žít pouze tím, co bude, tak to asi také není ta ideální životní cesta. Určitě je dobré mít svůj vlastní cíl či sen a za ním jít. Ale když to přeženu, zítra je sice také den, ale nikdo z nás neví, zda i my budeme jeho součástí, kdy naše cesta na světě skončí.. Nejsem pesimista ani nechci psát katastrofické scénáře, ale můžeme se stát opravdu cokoliv.

Přítomnost – tady a teď. Ano, tak to je opravdu to, na co bychom neměli zapomínat a tou bychom měli žít. Jak jsem již psala, minulost nezměníme, budoucnost je svým způsobem nejistá. To, co máme je teď a tady.. Ruku na srdce, kdo z nás dnes ráno vstal a poděkoval, že je tu další podzimní den a že může vstát (spousta lidí z postele třeba bez cizí pomoci nevstane) nebo že má co jíst, kde bydlet, je obklopen lidmi, kteří ho mají rádi nebo za cokoliv jiného? V dnešní společnosti toto bereme jako samozřejmost, které si málokdo z nás váží. Neradujeme se z maličkostí, pořád se za něčím honíme a místo toho, abychom si život „užívali a vychutnávali“, necháme ho protéct mezi prsty a to je opravdu velká škoda!

Ale nikdy není pozdě začít! Žijme hlavně kvůli sobě přítomností. Mějme se rádi!

Galerie fotografií

    

Kontakty

+420 604 147 289 – Jani

+420 603 877 187 – Petr

e-mail: info@tantramasaze-pardubice.cz