Krok do neznáma - podnikání

V dětství jsem často slýchávala: "Dobře se uč, ať si najdeš dobrou práci". A tak jsem vystudovala s červeným diplomem vysokou školu ekonomickou se zaměřením na Marketing Management. Po škole jsem ale pár měsíců žádnou práci najít nemohla. A to jsem rozeslala řádově desítky svých životopisů, navštívila kolem dvaceti pohovorů.. Důvody odmítnutí byly často stejné: "Jste mladá, bez praxe a ve věku, kdy už nejspíš uvažujete o dítěti." Propadala jsem zoufalství. Až na konci prázdnin se na mě usmálo štěstí a já si našla práci asistentky. Byla jsem opravdu šťastná. Můj příběh pak trochu připomíná hollywoodský film - asistentka se zamilovala do svého šéfa a je z toho láska na celý život – ale o tom později J. Díky Peťovi jsem poznala svět Tantry a můj život se začal měnit.

Na podzim roku 2010 jsem dostala nabídku masírovat v Tantra Spa Praha. Byla jsem vděčná a šťastná, že mohu dělat „práci“, která mě baví a naplňuje. Zpočátku jsem do Prahy jezdila 4krát do měsíce, abych mohla zastávat i svoji práci v Pardubicích. Když mi v lednu 2011 skončila pracovní smlouva asistentky – vracela se původní asistentka z mateřské dovolené, do Prahy jsem jezdila stále častěji (cca 10 dní v měsíci). Byla jsem ráda, ale „něco“ mi chybělo. Zhruba po roce mi jednoho dne Petr řekl: „A proč to nezkusíš tady?“ „Protože Pardubice jsou malé, nemám žádné klienty a jsem člověk, který potřebuje mít finanční jistotu“, zněla má odpověď. Petr mi tenkrát řekl, že když bude potřeba, že mě podpoří, podrží, v začátcích mi pomůže. Ale já dělala, že to neslyším. Měla jsem strach, chyběla mi odvahu vykročit do neznáma.. V Tantra Spa jsem zůstala do srpna 2012. Těch dvou let rozhodně nelituji, daly mi toho do života i mé praxe hodně. Načerpala jsem spoustu znalostí, zkušeností a za to jsem Denise a Richardovi opravdu vděčná. To, že jsem se nakonec rozhodla odejít, bylo jedno z mých nejtěžších a s odstupem času i nejlepších rozhodnutí. A to i přesto, že začátky v Pardubicích nebyly vůbec jednoduché. Několikrát mi hlavou blesklo, že to vzdám. Zvlášť první tři měsíce, kdy mi oči doslova a do písmene visely na telefonu a já se modlila, aby už konečně někdo zavolal, byly hodně náročné. Hlavou mi lítaly myšlenky – za co zaplatím sociální a zdravotní pojištění, za co budeme jíst.. Nebýt podpory Petra a okolí, nezvládla bych to! Když se mi od myšlenek podařilo oprostit, najednou telefon začal vyzvánět a postupně se mi splnil jeden z mých snů. A to mít zhruba 10 klientů za měsíc, abych se každému mohla věnovat tak dlouho, jak potřebuje. A to je také to, co mi v Praze chybělo.

Za "práci" Tantra masérky, kterou jsem již několik let, jsem opravdu vděčná. Vím, že pro některé moje nejbližší to není jednoduché, raději by mě viděli třeba v kanceláři.. Já se však rozhodla následovat hlas svého srdce - dělám to, co mě skutečně naplňuje a navíc mám podporu svého milovaného muže.

A co mě krok do neznáma naučil? Především trpělivosti, pokoře a vděčnosti, prohloubil pracovitost a cílevědomost. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O trpělivosti, lásce a důvěře jsem se přesvědčila i vloni v lednu..

V lednu mi na naší zahrádce vyrašily narcisky :-) Kytičky mám moc ráda, ale upřímně se o ně neumím moc starat. Tuhle kytičku jsem dostala v květináči od své kamarádky před pěti lety. Když odkvetla, dala jsem ji do sklepa a předloni v červnu jsem si na ni vzpomněla. Bylo mi líto ji vyhodit, a tak jsem ji v červnu dala do země. Vůbec nevím, jestli byl z botanického hlediska správný čas.. Podle toho, jak mě sousedi nevěřícně pozorovali, zřejmě ne :-) Ale nenechala jsem se odradit :-) A teď jsem dojatá a vděčná! 

A proč to vlastně píši? 

Když zasadíme semínko rostliny, také po pár dnech nerýpeme do země, abychom zjistili, zda se ujalo. Ani nečekáme, že vykvete během několika dnů. A tak je to i v životě. Když se pro něco rozhodneme, buďme trpěliví (neočekávejme výsledky hned), podporujme je láskou a důvěrou. Pak se "zázraky" opravdu dějí. 

Galerie fotografií

    

Kontakty

+420 604 147 289 – Jani

+420 603 877 187 – Petr

e-mail: info@tantramasaze-pardubice.cz