Síla slova

O tom, jak důležitá jsou naše slova a jak moc ovlivňují náš život, jsem se přesvědčila na jednoduchém testu. Pokud se chcete přesvědčit i vy, stačí vyzkoušet experiment s rýží profesora Dr. Emota Masaru. Pokud nemáte čas "googlit", ale přesto Vás test zaujal, podělím se s Vámi o návod – nebojte, je to jednoduché :-)

Uvařte jeden sáček rýže a nechte ji vychladnout. Mezitím si připravte dvě uzavíratelné skleničky, které důkladně vypláchněte. Na jednu skleničku napište pozitivní slova (např. láska, úsměv, apod.), na druhou napište negativní výrazy (hněv, zloba, nenávist, apod.). Důležité je, abyste skleničky popisovaly s emocí, kterou zrovna píšete. Polovinu rýže pak dejte do skleničky s pozitivními slovy a polovinu do skleničky s negativními výrazy. Skleničky uzavřete a dejte do ledničky. Už po pár dnech budete moci vidět rozdíl …

  

Pro mě tento test znamenal velké uvědomění v tom, že než něco řeknu, svá slova zvážím. Zvláště, když je člověk v emoci, řekne kolikrát slova, které by později chtěl vzít zpátky. A to už bohužel nejde. Neubližujme si proto slovy. Když už něco negativního říci musíme, řekněme to s „chladnou hlavou“ a s láskou.

Galerie fotografií

    

Kontakty

+420 604 147 289 – Jani

+420 603 877 187 – Petr

e-mail: info@tantramasaze-pardubice.cz